24 Şubat 2020, Pazartesi
Etiketler Enerjisa

Etiket: Enerjisa

Sabancı’nın enerji portföyü 4.107 MW’ye çıktı

Sabancı Holding ikincisi yapılan rüzgar YEKA ihalesinde 500 MW’lık kapasite kazandı. Halihazırda 3.607 MW kurulu gücüyle, Türkiye’nin en büyük özel sektör elektrik üreticisi olan holding bünyesindeki Enerjisa’nın kapasitesi 4.107 MW’ye çıktı.

“Doğudan batıya mini YEKA güneş santralleri geliyor”

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, “Daha küçük ölçekte doğudan batıya güneş potansiyelinin yüksek olduğu illerde 40'ar 50'şer megavatlık mini YEKA GES'leri planlıyoruz. Onun da önümüzdeki günlerde takvimini açıklayacağız” dedi.

YEKA 2 rüzgar ihalesini Enercon ve Enerjisa kazandı  

4 farklı bölge için yapılan YEKA 2 rüzgar ihalesinde Muğla ve Balıkesir bölgesini Enercon, Aydın ve Çanakkale bölgesini ise Enerjisa kazandı.

“Akıllı sistemlerle elektrik şebekesi genç kuşağa hitap edecek”

EnerjiSA Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Murat Pınar, Türkiye'deki elektrik müşterisi sayısının Avrupa'ya kıyasla 10 kat daha hızlı büyüdüğünü belirterek akıllı şebekelerin önemine dikkat çekti.

Çinli HT Solar, Türkiye’nin güneşine 1 milyar dolar yatıracak

Çin devlet şirketi HT Solar Enerji Genel Müdürü Robin Xi, “Güneş enerjisi için yapılacak ikinci YEKA ile ilgileniyoruz. 1 milyar dolarlık yatırım hesapladık, bunu gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Enerjisa, Kayseri’de 65 MW’lik RES kuracak

Enerjisa, Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde 65 MW kurulu gücünde rüzgar enerji santrali kurup işletecek. 21.06.2017 tarihinde gerçekleştirilen YEKA yarışmalarında Erciyes RES için 65 MW kapasite tahsisine...

Enerjisa 62 MW’lik Doğançay HES’i devreye aldı

Enerjisa’nın Adana Seyhan Havzası’nda bulunan Doğançay Çayı üzerinde 2011 yılı sonunda yapımına başladığı hidroelektrik santrali (HES) tamamlandı. 62 megavatlık kurulu güce ve yıllık 169...