15 Ağustos 2020, Cumartesi
Etiketler Güneş enerjisi

Etiket: güneş enerjisi

BİM depo çatılarına güneş sistemleri kuracak

BİM (BİM Birleşik Mağazalar A.Ş.) karbon ayak izini azaltmak hedefiyle depoların üzerine kuracağı güneş enerjisi sistemiyle enerji ihtiyacının yüzde 70’ini karşılamayı planlıyor.

Güneş enerjisiyle çalışan mobil road blocker

Arma Kontrol firması, Türkiye’de bir ilke imza atarak güneş enerjisiyle çalışan mobil road blocker geliştirdi. Otomobille taşınabilen ve kazı gerektirmeyen sistem elektrik hattı olmayan bölgelerde de kullanılabiliyor.

Türkiye yenilenebilir enerjide 44 bin 767 MW’ye ulaştı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 2019 sonu itibarıyla elektrik üretiminin yüzde 62'sinin yerli ve yenilenebilir kaynaklardan karşılandığını belirterek, yenilenebilir kurulu gücün 44 bin 767 MW’ye ulaştığını söyledi.

Naturel Enerji, Girişim Elektrik’ten 20 GES satın aldı

Naturel Enerji her biri 1 MW kapasiteli 20 adet güneş enerjisi santrali satın almak üzere Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş ile hisse alım anlaşması imzaladı.

Solarex İstanbul 9-11 Temmuz tarihinde yapılacak

Güneş enerjisi ve yenilenebilir enerji sektörüne yönelik uluslararası katılımcıların da yer aldığı SOLAREX 2020 Fuarı, bu yıl fuar ile birlikte eş zamanlı olarak bir...

Küresel güneş enerjisi kurulumu yıllık 100 GW sınırını aştı

Navigant Research tarafından yayınlanan rapora göre, küresel ölçekte her yıl gerçekleşen güneş enerjisi kurulum büyüklüğü 100 GW’yi geçmiş durumda.

Solar İstanbul 11-13 Mart’ta İstanbul Kongre Merkezi’nde

11 - 13 Mart 2020 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenecek Solar İstanbul Güneş Enerjisi Fuarı’nda enerji depolama, elektrikli ulaşım ve dijitalleşme konusundaki son gelişmeler...

Antalya’da oteller güneş enerjisi istiyor

Antalya’daki oteller yıllık 50 milyon liraları bulan elektrik maliyetinden kurtulmak için yenilenebilir enerjiye geçmek istiyor. Oteller Antalya’nın farklı bölgelerindeki verimsiz arazilere GES kurmak için gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ediyor.

Yenilenebilir enerjiye 2.6 trilyon dolar küresel yatırım

BM Küresel İklim Eylem Zirvesi tarafından yayınlanan “Yenilenebilir Enerjide Yatırım Trendleri – 2019” raporuna göre, 2010 – 2019 yılları arasında yenilenebilir enerji yatırımları güneş yatırımlarının desteğiyle 2.6 trilyon doları aştı.

Avrupa, Afrika’nın güneşine ortak

Avrupa’nın enerjiye ihtiyacı var, Kuzey Afrika’nın ise işe ve paraya. Büyük Sahra Çölü’nde kurulacak güneş enerjisi santralleri ile her ikisi de bu isteklerine kavuşabilir. Çok büyük projeler geliştirilme aşamasında…