25 Kasım 2020, Çarşamba
Etiketler Güneş paneli

Etiket: güneş paneli

Güneş paneli üretiminde kafein mucizesi

Amerika Kaliforniya Üniversitesi ile Solargiga Enerji tarafından yapılan araştırmaya göre, güneş hücrelerinde hammadde olarak perovskit yerine kafein kullanıldığında panellerin verimliliği artarken maliyetinin de ucuzladığı görüldü.

CW Enerji Lübnan’a güneş paneli satacak

Antalya Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren güneş paneli üreticisi CW Enerji'nin Lübnan’a güneş paneli ve güneş enerji ekipmanı ihraç edeceği bildirildi.

Smart Energy: “Güneş enerjisinde yeni kapasiteler açılmalı”

Smart Energy Yönetim Kurulu Başkanı Halil Demirdağ, Türkiye'nin güneş enerjisinde kurulu gücünün 4 bin 700 MW’a çıktığını belirterek, “Bu başarının sürmesi için kapasite artışı gerekli, bunun için de yatırımcı desteklenmeli” dedi.

Antalya’ya 165 milyon liralık güneş paneli yatırımı

Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde güneş paneli üretimi yapan CW Enerji, 165 milyon lira yeni yatırımla yıllık 450 MW olan üretim kapasitesini yüzde 30 artırarak 750 MW’ye çıkardı.

Güneş paneli üretimine süper teşvik!

Atayurt İnşaat tarafından Malatya’da yapılacak güneş paneli üretim yatırımı KDV istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, KDV iadesi, kurumlar vergisi indirimi, gelir vergisi stopajı desteği, nitelikli personel desteği, faiz desteği gibi yardımlardan yararlanacak.

Suoz Enerji hücre üretimini Türkiye’ye taşıyacak

Yunanistan’da güneş paneli hücre üretimi yapan Piritium ve Silcio fabrikalarını satın alan Suoz Enerji, üretim hattını Türkiye’ye taşıyarak ilk yerli hücre üretimini yapmaya hazırlanıyor.

Demir Grup güneş paneli üretimini 500 MW’ye çıkaracak

Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, Konya'daki güneş paneli üretim tesisinin kapasitesini 2018 sonuna kadar 500 MW’ye çıkaracaklarını söyledi.

Alman SolarWorld Türkiye’de güneş paneli fabrikası kuracak

Avrupa'nın en büyük güneş paneli üreticisi SolarWorld ile yerli İnosolar arasında imzalanan distribütörlük anlaşmasının bir sonraki adımının güneş paneli fabrikası olması planlanıyor.

Kamudaki en büyük çatı üstü güneş santrali

Kayseri'nin Melikgazi Belediyesi, hizmet binasının çatısına kurduğu 441 güneş paneliyle resmi kurumlar arasındaki en büyük güneş sistemleri kuran belediye oldu. Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,...

Kalyon, Ankara’da 500 MW’lik güneş paneli fabrikası kuruyor

Kalyon Holding Enerji Grup Başkanı Ata, Karapınar YEKA güneş projesi kapsamındaki Türkiye’nin ilk entegre panel üretim fabrikasının Ankara'daki Başkent Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) kurulacağını...