24 Şubat 2020, Pazartesi
Etiketler Iklim değişikliği

Etiket: iklim değişikliği

Kapitalizm iklim krizine çare olabilir mi?

Kapitalizm iklim krizine yönelik bir çare olabilir mi? Çoğu çevreci birey, grup buna oldukça şüphe ile yaklaşacaktır. Sonuçta ucu açık büyümeye dayalı ekonomik sistem...

EGD’den iklim değişikliğine karşı belediyelere çağrı

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD), ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’ kapsamında düzenlenen iklim değişikliği toplantısında, belirlenecek belediyelerle daha yaşanılır bir dünya için ortak çalışma önerisinde bulunuldu.

Yenilenebilir Enerjiye Destek Platformu kuruluyor

Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından Sapanca’da düzenlenen toplantıda Düzce’deki sel felaketine göndermeler yapıldı ve iklim değişikliği önlenmezse daha büyük felaketlerin kapıda olduğuna dikkat çekildi.

TSKB’den 1.4 milyar dolarlık yeşil kredi

TSKB Kurumsal Bankacılık Pazarlama Müdürü Hüseyin Gürel, 2018 yılında 1,4 milyar dolar kredi kullandırdıklarını bunun yüzde 73’ünün doğrudan yenilebilir enerji, enerji verimliliiği ve sürdürülebilirlik alanlarında olduğunu söyledi.

“İklim değişikliğine karşı temiz enerjiye yönelmeliyiz”

Türkiye Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu, Türkiye'nin enerji ihtiyacının yüzde 88'ini fosil yakıtlardan sağladığına dikkat çekerek, ”İklim değişikliğinin önüne geçmek için yenilenebilir, temiz enerjiye yönelmeli” dedi.

Enerjide bambaşka bir mecraya sürükleniyoruz

Yeni arz kaynakları, ticaret ve ulaşım güzergâhları, fosilden yenilenebilir yakıtlara geçiş, iklim değişikliği ve yerel çevre sorunları, teknolojik devrim, yatırım tercihleri, değişmekte olan jeopolitik...

TSKB’nin desteklediği projelerle yıllık karbon salımı 12 milyon ton azalıyor

TSKB, düşük karbonlu ekonomiye geçiş konusunda sunduğu yenilikçi çözümlerle Türkiye'nin yıllık karbondioksit salımının 12 milyon ton azalmasına katkıda bulunuyor.

Firmalara iklim değişikliği eğitimi verilecek

Kadir Has Üniversitesi, "Türkiye’de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi” adlı hibe programı ile firmalara temiz üretim eğitimi verecek.

HES’lerin rehabilitasyon ihalelerine hazır olun!

Ülkemizde hidroelektrik santral özelleştirmelerinin son birkaç yıldır oldukça yoğun olması, yenileme ve rehabilitasyon konusunu daha fazla gündeme getirecektir. Özel sektöre geçen ve geçişi planlanan santrallerin...

İklim değişikliği arıcılığı da vuruyor

Bal üretiminde dünya genelindeki payı %6, çam balında ise %90 ile dünya lideri konumunda olan Türkiye’de bal ve arıcılık sektörü hızlı büyümeyi sürdüren, lokomotif...