17 Haziran 2019, Pazartesi
Etiketler Paris İklim Anlaşması

Etiket: Paris İklim Anlaşması

Paris hedefleri için yıllık 886 milyar dolar yatırım gerekiyor

Allianz 2018 İklim ve Enerji İzleme Raporu’na göre, G20 ülkelerinin, Paris Anlaşması’nın iklim hedeflerine uyum için enerji sektöründe yıllık 886 milyar dolar yatırım yapması gerekiyor.

2030’da yenilenebilir enerji termikten daha ucuz olacak  

Carbon Tracker’ın araştırmasına göre, 2030 yılında rüzgar ve güneşten elektrik üretimi, kömüre dayalı elektrik üretiminin yüzde 96’sından daha ucuz olacak.

2017 yılında yenilenebilir enerji üretimi 465 TWh’a ulaştı

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı’nın araştırmasına göre, 75 ülkede yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretimi 2017 yılında 465 TWh ile Fransa ölçeğindeki bir ülkenin enerji talebine eşdeğer seviyeye ulaştı.

Trump’ın yaptığı çılgınlık

Avrupa İklim Vakfı CEO’su Laurence Tubiana, ABD Başkanı Trump’ın anlaşmadan çekilme kararını “Bu çılgınca. Çünkü 4-5 derecelik bir ısınmayla dünyada büyük bir tahribat yaşanır” sözleriyle değerlendirdi.

Çin, ABD’nin Paris İklim Anlaşması’na yeniden katılmasını istiyor

Çin, ABD'nin Paris İklim Anlaşması'na yeniden katılmasını ve iklim değişikliğine karşı verilen küresel mücadeleye katkı yapmasını arzuladığını açıkladı.

SKD Başkanı Çelik: “Karbon emisyonumuz düşük ama hızlı artıyor”

KÜRESEL iklim değişikliğiyle mücadeleyi amaçlayan Paris İklim Anlaşması 2016 yılı kasım ayında imzalandı. 194 ülke tarafından imzalanan anlaşma karbon emisyonlarını azaltma konusunda hedefler belirledi....

64 bin ‘yeşil iş’ fırsatı

Paris İklim Anlaşması öncesinde New Climate Institute ile CAN Europe (Avrupa İklim Ağı) Türkiye İklim Ağı’nın desteğiyle ‘İklim Hareketine Geçmenin Yan Faydaları: Türkiye İklim...