24 Şubat 2020, Pazartesi
Etiketler Rüzgar türbini

Etiket: rüzgar türbini

GE Yenilenebilir, 5 rüzgar santraline 49 türbin sağlayacak

GE Yenilenebilir Enerji, Türkerler Holding ve RT Enerji ile yaptığı tedarik anlaşması kapsamında Kirazlı, Meryem, Şile, Pamukova ve Mahmut Şevket rüzgar santralleri için her biri 3 MW’lık toplam 49 türbin sağlayacak.

Rüzgardan daha fazla para kazanılabilir

Danimarka Rüzgar Enerjisi Akademisi (DWPA) rüzgar enerjisi alanında yatırım yapan şirketlerin bakım ve işletim personellerini eğiterek , bu şirketlerin bakım-onarım maliyetlerini düşürmeyi hedefliyor. 

Teknoloji, rüzgar türbinlerini de büyüttü

Siemens Gamesa Türkiye üst Yöneticisi Ebru Çiçekliyurt rüzgar enerjisinde türbin kanatları büyüdükçe enerji üretiminin arttığına dikkat çekerek, “Bir kanadın uzunluğu 85 metreye, kanat çapı ise 170 metreye ulaştı” dedi.

Rüzgar santrallerinde türbin bakımına dikkat

Rüzgar türbinlerindeki bakım ve onarım eksiklikleri, maksimum enerji verimini etkileyen temel nedenlerden biri olarak görülüyor. Ülke Enerji Genel Müdürü Ali Aydın, rüzgar santrallerinde maksimum verim için uyarılarda bulunuyor.

Çorum Belediyesi’ne ait rüzgar santrali devreye alındı

2016 yılı Eylül ayında 4 rüzgar türbini jeneratörü için Çorum Belediyesi ile anahtar teslimi sözleşme imzalayan LEITWIND’in türbinleri, belediyenin yıllık 14 milyon kWh’lık elektrik ihtiyacını karşılayacak.

“Rüzgar türbini bakım-onarımında dışarıya bağımlıyız”  

Danimarka Rüzgar Akademisi Türkiye Müdürü Açelya Günler, RES’lerin bakım ve onarımıyla ilgili gerekli know-how’a sahip olmayan yatırımcıların tedarikçi firmaya bağımlı olduğunu söyledi.

Nordex, Türkiye’den 179 MW yeni türbin siparişi aldı

Alman merkezli rüzgar türbini üreticisi Nordex Group, Türkiye'de üç yeni rüzgar santraline 178,8 MW’lık rüzgar türbini sağlayacak.

Nordex, Alibey RES’e 9 türbin tedarik edecek

Nordex Grup, Nisan 2018’de kurulumuna İzmir'de başlanacak olan 30 MW kapasiteli Alibey RES projesi için 9 adet rüzgar türbini tedarik edecek.

GE, Bergama’da 500 MW’lik türbin fabrikası kurdu

GE Yenilenebilir Enerji bünyesinde faaliyet gösteren ve rüzgar türbini kanadı alanında önde gelen bir tasarımcı ve üretici olan LM Wind Power, Bergama’daki yeni fabrikasında...

Karbon ayak izini silmek için rüzgara 6.6 milyon euro yatırdı

Ürettiği iç ve dış cephe sistemleri ile sektörün önde gelen kuruluşlarından biri olan Saray Alüminyum, sürdürülebilirlik ilkesi doğrultusunda enerji tasarrufuna yönelik adımlarına yenilerini ekliyor....