22 Kasım 2019, Cuma
Etiketler YEKA

Etiket: YEKA

Hacim Enerji, İklim Elektrik’in oluyor

Kredi borcu nedeniyle bir süredir alacaklı bankalarla uzlaşma görüşmelerini sürdüren Bereket Enerji, Hacim Enerji’deki paylarının tamamını Eksim Yatırım Holding’in iştiraki İklim Elektrik’e satıyor.

9. Enerji Zirvesine yenilenebilir enerji damga vurdu

Antalya’da yapılan 9.Türkiye Enerji Zirvesine yenilenebilir enerji konuları damgasını vurdu. Uzmanlar daha yüksek üretim kapasiteleri için finansman sorununa ve yabancı sermayeyi teşvik edecek mevzuat düzenlemelerine dikkat çekti.

TÜREB: “5 milyar dolarlık rüzgar enerjisi yatırımı hayata geçecek”

TÜREB Başkanı Mustafa Ataseven, rüzgar enerjisinde yatırım değeri 5 milyar dolar olan yaklaşık 4 bin MW’lik kapasitenin, birkaç yıl içinde hayata geçeceğini söyledi.

Çatı yerine SolarPark’a ne dersiniz?

Son 10 yılın en gözde sektörü solar enerji oldukça hızlı bir ilerleme kaydetti. Özellikle Enerji Bakanlığı’nın konu üzerindeki hassasiyeti ve yatırımcılara verdiği cazip teşvikler,...

KPMG: “YEKA ihalelerinde depolama şartı getirilebilir”

KPMG Türkiye Enerji Sektör Lideri Ümit Bilirgen, “Enerji depolama alanında Türkiye’nin dünyadaki hızlı değişimin gerisinde kalmaması için YEKA gibi büyük ihalelerde enerji depolama yatırım şartı getirilebilir” dedi.

“Türkiye’nin güneşini pazarlamaya çalışıyoruz”

GÜNDER Genel Sekreteri Faruk Telemcioğlu, yabancı sermayenin güneş enerjisine yatırım yapması için çaba gösterdiklerini belirterek, “Türkiye’nin güneşini pazarlamaya çalışıyoruz” dedi.

TÜREB yerli üretimin desteklenmesini istiyor

TÜREB’in sektör toplantısından yerli üretimi destekleyici çözüm önerileri çıktı. Öneriler bir rapor halinde ilgili kurumlara destek olması için sunulacak.

Güneş enerjisinde 3.421 MW kapasiteye ulaşıldı

GÜNDER Başkanı Kutay Kaleli, güneş enerjisinin 2015’den itibaren ivme kazandığına dikkat çekerek, 2018 yılı Ocak ayı itibariyle toplamda 3.421 MW’lik kurulu güce erişildiğini söyledi.

“Türkiye’nin 32 bin MW’lik offshore potansiyeli var”

Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği WindEurope Başkanı Giles Dickson, Türkiye’nin off- shore rüzgar potansiyelinin 32 bin megavat olduğunu söyledi.

2017 yılında 3.820 MW rüzgar kapasitesi tahsis edildi

2017 yılı haziran ayında 710 MW’lık yarışmalar, ağustos ayındaki 1000 MW’lık YEKA projesi ve aralık ayında 2.110 MW’lık yarışmalarla, toplamda 3 bin 820 MW’lık bir kapasite bu yıl içinde dağıtılmış oldu.