23 Ocak 2020, Perşembe
Etiketler Zorlu Enerji

Etiket: Zorlu Enerji

Zorlu Enerji, Filistin’de 1.8 MW’lık güneş santrali kuracak

Zorlu Enerji, Filistin’in elektriğinin yüzde 25’inden sorumlu olan Kudüs Elektrik Şirketinden (JDECO) kiraladığı arsa üzerine 1,8 megavat kapasiteli güneş enerjisi santrali kuracak.

Zorlu Enerji’nin jeotermal projesine Avrupa’dan destek

Zorlu Enerji, AB’nin en büyük araştırma ve inovasyon programı olan ve 2014 - 2020 tarihleri arasında uygulanacak Horizon 2020 Programı kapsamında jeotermal alanındaki projesiyle 350 bin euro destek alacak.

Zorlu Enerji Anadolu’ya güneşi anlatacak

Zorlu Enerji bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Zorlu Solar, çözüm ortaklarının katkısıyla Anadolu’daki şehirlerde sanayiciye güneş enerjisi ve avantajlarını anlatacak. Zorlu Enerji tarafından, yurtiçinde ve yurtdışında güneşten...

Zorlu Enerji Alibeyhöyüğü GES projesini sattı

Zorlu Enerji 18 MW kapasiteye sahip lisanslı Alibeyhöyüğü GES’in tüm hisselerini 6.4 milyon dolar bedelle KHM Enerji Turizm Ticaret Sanayi A.Ş’ye sattığını duyurdu.

Güneş enerjisi 2040 yılına kadar kömürü geçecek

Zorlu Enerji, güneş enerjisi alanında Türkiye’de bir ekosistem yaratacak iş ortaklıkları geliştirmek amacıyla Türkiye’nin farklı bölgelerinden çok sayıda iş insanını İstanbul’da düzenlediği Solar Zirvesi’nde bir araya getirdi.

Zorlu Enerji’den Kazakistan’da 50 MW’lik güneş enerjisi yatırımı

Zorlu Enerji tarafından Kazakistan’da 50 MW kurulu güce sahip güneş enerjisi santrali kurulması için iyi niyet anlaşması imzalandı.

Zorlu Enerji’den Kazakistan’a 50 MW güneş yatırımı

Ankara’da gerçekleşen Türkiye-Kazakistan Yatırım Forumu’nda Zorlu Enerji ile Kazakistan Enerji Bakanlığı arasında Kazakistan’da 50 MW güneş yatırımı için iyi niyet anlaşması imzalandı.  

Zorlu Enerji’nin jeotermalde hedefi sıfır emisyon

Zorlu Enerji, Avrupa Birliği tarafından Horizon 2020 Programı kapsamında yürütülen Jeotermal Gaz Emisyonlarının Kontrolü Projesi’nin ortakları arasında yer aldı.

Zorlu Enerji su ayak izini hesaplatan ilk enerji şirketi oldu

Su yönetimi konusunda önemli bir adım atan Zorlu Enerji Türkiye’de su ayak izini hesaplatarak onaylatan ilk enerji şirketi oldu.

GENSED’in yeni başkanı Halit Demirdağ oldu

5.Olağan Genel Kurulu yapılan Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği’nin (GENSED) Prof. Dr. Şener Oktik’den boşalan başkanlığına Smart Enerji CEO’su Halit Demirdağ seçildi.